Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Český tým vybojoval dvě bronzové medaile na Mistrovství světa v karate

Jihočeský kraj - Součástí úspěšného týmu byl také jihočeský policista, instruktor služební přípravy.

Ve dnech 13. - 16. července 2023 se ve Velké Británii ve skotském Dundee pod záštitou World union karate federation konalo 11. Mistrovství světa v karate. Tohoto šampionátu se účastnilo přes 1800 závodníků z 38 zemí světa.

S výpravou státní české reprezentace WUKF odjeli také jihočeští karatisté. Na toto mistrovství byli nominováni vedením české reprezentace WUKF za výsledky na šampionátech v loňském roce.

V disciplíně kata týmů mužů +34 let vybojoval český tým ve složení kpt. Mgr. Martin Sláma MBA (instruktor služebních příprav policie ČR ochranné služby Praha), kpt. Ing. Martin Hermann (instruktor služebních příprav Krajského ředitelství policie ČR Jihočeského kraje) a kpt. Mgr. David Šenkýř (vojenský policista – AČR Tábor) bronzovou medaili. Náš tým skončil dvě desetiny bodu za vítězným italským týmem a jednu desetinu bodu za týmem Peru, před týmy Anglie.  V této disciplíně se hodnotí synchronizace všech členů týmu a samozřejmě technická bezchybnost zacvičené povinné sestavy postojů, krytů, úderů a kopů. Čeští karatisté se neztratili ani v individuálních disciplínách. V silně obsazené soutěži jednotlivců v disciplíně kata muži +40 let (27 závodníků) vybojoval Martin Sláma bronzovou medaili, David Šenkýř v téže kategorii obsadil 15. místo a v disciplíně kata muži + 50 let (31 závodníků) získal Martin Hermann bodované 7. místo.

Jihočeští závodníci z oddílu Sebeobrany Allkampf-Jitsu Sportovního klubu policie České Budějovice přiváží domů nejen cenné kovy z Mistrovství světa, ale také neocenitelné zkušenosti, které budou dále předávat svým svěřencům. Za jejich týmovou spolupráci a především vynikající reprezentaci v zahraničí jim patří velké poděkování.