Naším cílem je Vaše bezpečí

Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Kuriózní krádež pneumatiky

PLZEŇ – Během jízdy na kole zjistil, že má prázdnou duši. Zastavil a z cizího zaparkovaného bicyklu si vzal bezchybný ráfek s plnou pneumatikou, nasadil na své kolo a odjel.

Velmi neobvyklou krádež řeší borští policisté. Těm se ,,do rukou“ dostal 27letý recidivista, který dne 8. 9. 2016 velmi neotřelým způsobem odstranil nedostatek na svém jízdním kole. Když kolem jedné hodiny odpolední projížděl ulicí Alešova v Plzni na Borech, zjistil, že má prázdné přední kolo. Na křižovatce s ulicí Vrchlického si pak všiml několika zaparkovaných bicyklů a rozhodl se věc okamžitě řešit. Zastavil a z jednoho z kol umně sundal přední ráfek s pneumatikou, ten nasadil na svůj stroj a z místa ihned odjel. Jen několik desítek metrů od místa činu však byl zadržen plzeňskými policisty. Protože se jedná o recidivistu, který byl za předchozí majetkovou trestnou činnost odsouzen naposledy v listopadu roku 2014 k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání sedmi měsíců se zkušební dobou 18 měsíců, hrozí mu i přesto, že hodnota odcizené části kola byla vyčíslena na dva tisíc korun, až tříletý trest odnětí svobody.