Pomáhat a chránit

Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policejní sport u středočeské policie

KRAJ - Po období omezení souvisejících s pandemií Covid-19 se znovu naplno rozjely soutěže policejního sportu.

Prvním letošním přeborem Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, který byl zároveň postupovým na Policejní mistrovství ČR, bylo plavání se záchranou tonoucího. Přebor se uskutečnil dne 9. 3. 2022 v plaveckém bazénu Sportovního centra Nymburk. Celkem čtrnácti plaveckých disciplín se zúčastnili policisté napřič Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje, nejpočetnější výpravu vyslal územní odbor Policie ČR Kladno. Nejvíce medailí vylovil z bazénu v kategorii mužů nad 35 let kpt. Ondřej Špok (odbor analytiky a kybernetické kriminality), který zvítězil v 5 disciplínách. V disciplíně plavání se záchranou tonoucího, která se nejvíce vztahuje k policejní činnosti, zvítězil v kategorii mužů do 35 let npor. David Stříbrný (ÚO Benešov), v kategorii nad 35 let pak nprap. Miroslav Pekar ze školního policejního střediska.04

Úspěšní policisté ze středočeského krajského přeboru byli vysláni na Policejní mistrovství ČR v plavání se záchranou tonoucího, které se konalo dne 14. 4. 2022 v Mělníku. Ani v konkurenci policistů z celé republiky se Středočeši nenechali zahanbit. Npor. Stanislav Trč (ÚO Mělník) obsadil 2. místo v disciplíně 400 m volný způsob mužů (30-40 let), kpt. Ondřej Špok byl v téže kategorii třetí. Medailovou sbírku dále rozšířil kpt. Ondřej Špok také v disciplíně 50 m volný způsob, kde bral stříbro, a na 50 m motýlek bronz. V této disciplíně měla středočeská policie na stupních vítězů dva zástupce, stříbrnou medaili totiž vybojoval npor. Stanislav Trč. Dvě stříbrné medaile přivezla středočeská výprava ze záchranného plavání, konkrétně se o ně zasadili npor. David Stříbrný (muži 30-40 let, záchranné plavání na 50 m v oděvu) a nprap. Miroslav Pekar (muži nad 40 let, záchranné plavání na 50 m v plavkách), který následně zvítězil ve své věkové kategorii v disciplíně záchranné plavání na 50 m v oděvu. Tím však výčet úspěchů středočeské plavecké výpravy neskončil, npor. Stanislav Trč obsadil ještě 2. místo na 100 m volný způsob mužů a 3. místo na 100 m motýlek (věková kategorie 30-40 let). Nejvyššího stupně dosáhl a další medaili si na krk pověsil kpt. Ondřej Špok v kategorii 100 m polohový závod (30-40 let).08 Pokud k medailovým úspěchům připočítáme ještě několik dalších umístění v elitní osmičce každé disciplíny, nezbývá než konstatovat, že středočeská plavecká výprava byla velmi úspěšná. Všem plavcům k úspěchům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci středočeské policie.

Dne 26. 5. 2022 se v areálu školního policejního střediska v Sadské i v jeho okolí konal druhý postupový přebor, a to v policejním víceboji. Středočeští policisté mezi sebou soutěžili v disciplínách překážková dráha, střelba z krátké služební zbraně, policejní cross a plavání se záchranou tonoucího. Fyzicky náročný přebor kombinující prvky běžného sportu s policejní činností nejlépe mezi muži absolvoval a zlatou medaili získal nprap. Pavel Drábik (školní policejní středisko), o pouhé dva body za ním skončil npor. Stanislav Trč (ÚO Mělník). Bronzovou příčku obsadil nprap. Miroslav Pekar (školní policejní středisko). Mezi ženami zvítězila por. Monika Novotná (ÚO Kladno), o pouhý bod za ní  skončila prap. Eliška Málková (odbor cizinecké policie), na třetí místo dosáhla svým výkonem nstržm. Vanda Adámková (ÚO Mělník). Díky tomuto postupovému přeboru vyšle středočeská policie reprezentaci v září 2022 na Policejní mistrovství ČR v policejním víceboji s vědomím, že i v tomto specifickém sportovním odvětví může Krajské ředitelství policie Středočeského kraje uspět.