Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

„Sportem proti kriminalitě“

CHEB - Volnočasová aktivita pro mládež

Policisté z obvodního oddělení Mariánské Lázně se během školního roku 2011/2012 věnovali středoškolské a učňovské mládeži z místního Domu mládeže a to tak, že s nimi v pravidelných intervalech hráli v tělocvičně Florbal. Tuto vlonočasovu aktivitu pro mládež pak nazvali “Sportem proti kriminalitě“.

Cílem a účelem této akce bylo podpořit sportovní aktivitou ve Florbale boj proti kriminalitě, aby mládež z nudy všedního života nepáchala trestnou činnost a smysluplně tak trávila svůj volný čas. Sportovní aktivita byla též zaměřena na vzájemné seznámení a kontakt mezi policisty a středoškolskou mládeží, aby mládež poznala, že policisté nepůsobí jen represivně a nebála se jich.

Video z turnaje

Dne 17. dubna 2012 se pak uskutečnil první sportovní turnaj ve Florbale v tělocvičně v budově Gymnázia a Obchodní Akademie Mariánské Lázně.  Na přípravě a realizaci této akce se podíleli společně s policisty z obvodního oddělení Mariánské Lázně také Nezávislý odborový svaz Policie České republiky a Dům mládeže Mariánské Lázně.

Do včerejšího turnaje ve Florbale bylo postaveno celkem 6 družstev, z toho byly dvě družstva složená z policistů z obvodního oddělení Mariánské Lázně, jedno družstvo z profesionálních hasičů Mariánské Lázně a tři družstva středoškolské mládeže.  Turnaj začal v půl třetí odpoledne a trval zhruba do osmi hodin do večera.

Vítězem turnaje se stalo družstvo středoškolské mládeže označen jako FCB Krečmerky, na druhém místě se umístilo družstvo Cops M.L. složené z policistů obvodního oddělení Mariánské Lázně a na třetím místě se umístilo družstvo profesionálních hasičů Mariánské Lázně.