Služba veřejnosti a prestižní povolání

Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Úspěch Sportovního klubu policie Semily na Mistrovství UNITOP ČR 2024 ve sportovní střelbě

SEMILY – Semilští policisté si přivezli ze soutěže mistrovské tituly v kategorii mužů i žen

V sobotu 11. května 2024 se na střelnici SKP Sokolov v Lomnici konalo Mistrovství UNITOP ČR v mířené střelbě ze služební velkorážné pistole VP 20 + 20 + 20, kterého se zúčastnilo také družstvo Sportovního klubu policie Semily. Soutěž proběhla pod záštitou pořádajícího Sportovního klubu policie UNITOP Sokolov, Krajského úřadu Karlovy Vary a ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Celkem 60 ran bylo rozděleno na 3 druhy terčů, 20 ran se střílelo obouruč, 40 ran jednoruč. Všechny disciplíny se střílely na vzdálenost 25 metrů.

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje, Územní odbor Semily a SKP Semily v soutěži reprezentovali: Daniel Medek (vedoucí sportovního družstva), Ladislav Švitorka, Radka Kubátová, Roman Zelinka, Jan Pěnička, Jiří Berger, Adéla Maturová, Monika Stránská, Josef Janeček a Kateřina Konopová.

Družstvo Sportovního klubu policie Semily zaznamenalo na mistrovství významný úspěch.

V kategorii mužů získal Daniel Medek (SKP Semily) již jedenáctý titul Mistra ČR UNITOP nástřelem 584 bodů, před Martinem Kubešem (580 bodů, SKP Planá) a Vilémem Bauerem (564 bodů, SKP Magnum Karlovy Vary).

V kategorii žen získala titul Radka Kubátová (534 bodů, SKP Semily) a stříbrnou medaili z loňského ročníku obhájila Kateřina Konopová (532 bodů, SKP Semily). Třetí místo obsadila Vladimíra Ferová (SKP Cheb, 524 bodů). Nepopulární čtvrté místo obsadila Monika Stránská a pátá skončila Adéla Maturová (obě SKP Semily).

Dařilo se i v kategorii družstev, kde družstvo SKP Semily „A“ ve složení Daniel Medek, Ladislav Švitorka a Kateřina Konopová obsadilo druhé místo.

Medailistům gratulujeme a děkujeme za výtečnou reprezentaci.