Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vsetínští policisté na mistrovství republiky v plavání

VSETÍNSKO: Pavel Obr a Pavel Randýsek dosáhli výborných výsledků.

Pavel Obr a Pavel Randýsek - oba poručíci pracují na oddělení obecné kriminality ve Vsetíně a oba se před několika dny zúčastnili jako jediní policisté z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Mistrovství České republiky v plavání a záchranném plavání Policie ČR, kde dosáhli výborných výsledků. Toto mistrovství bylo zároveň jako kvalifikace pro Policejní mistrovství Evropy, které se bude konat v září na Ukrajině.

Mistrovství ČR v plavání, které probíhalo v pátek 19. dubna 2013 v Mělníku, se zúčastnila necelá stovka plavců z řad policistů. Pavel Randýsek měl na programu celkem čtyři disciplíny, z toho jednu záchranářskou. Startoval ve věkové kategorii 30-40 let, která byla nejsilněji zastoupena. Pavel obsadil dvakrát 5. místo (50m volný způsob a 50m motýlek) a dále 7. místo na 100m volný způsob a 9. místo v záchranném plavání.

Poručík Obr startoval ve třech disciplínách. Ve své věkové kategorii 40-50 let ve všech zapsaných disciplínách s přehledem zvítězil (100m polohový závod, 100m prsa a 100m motýlek) a byl vážnou konkurencí i mnohem mladším soupeřům. Jeho výsledné časy byly absolutně na druhém a třetím místě v pořadí, bohužel prohra na 100m prsa o 0,14s se soupeřem o 22 let mladším, znamená pravděpodobně neúčast Pavla Obra na Policejním mistrovství Evropy na Ukrajině. I tak si kolega Obr vytvořil v Mělníku na 100m prsa osobní rekord v čase 1:13,90.

Hned v sobotu (20. dubna 2013) odjel Pavel Obr na další plavecké závody, tentokrát do Vídně, na 1. Vienna International Masters Open Championship. Dvoudenních závodů se účastnilo celkem 149 mužů a 72 žen z celkem 71 klubů ze 13 zemí. Závody byly hodnoceny podle bodových koeficientů bez rozdílu věku a jediný valašský závodník dosáhl v šesti startech pokaždé na umístění v první desítce. Hned v první disciplíně 50m motýlek obsadil celkově 10. místo, poté obsadil 7. místo na 100m prsa. V následujících startech prodal vynikající formu – 5. místo na 100m motýlek (1:04,97) a 100m volný způsob (0:57,69). Oba časy patřily v celém startovním poli k těm nejrychlejším. Potom následovalo ještě 6. místo na 100m polohový závod a 7. místo na 50m volný způsob.

Oběma kolegům gratulujeme a přejeme mnoho dalších plaveckých úspěchů!