Služba veřejnosti a prestižní povolání

Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Turnaj v malé kopané

Ředitel městského ředitelství Policie České republiky Ostrava plk. Mgr. Landsfeld a pověřený důstojník pro národnostní menšiny za PČR městské ředitelství Ostrava por. Suchý společně s občanským sdružení Vzájemné soužití uspořádali dne 28.8.2008 ve sportovním zařízení Policie České republiky „Psinec“ v Ostravě-Hulvákách pro děti ze sociálně vyloučených lokalit fotbalový turnaj v malé kopané „O putovní pohár ředitele PČR MŘ Ostrava“.

Jednalo se již o několikátou akci pro sociálně slabé skupiny během letošních letních prázdnin.
Akce se zúčastnilo celkem 60 dětí z občanského sdružení Jekhetane z Přívozu, Bílý Nosorožec z Mariánských Hor, Vzájemné soužití – Komunitní centrum Hrušov, Vzájemné soužití – Komunitní centrum Liščina a Centrom z Vítkovic.
Na prvním místě se umístilo družstvo Jekhetane, které si odneslo zlaté medaile a putovní pohár ředitele PČR MŘ Ostrava. Na druhém místě se umístilo a odneslo stříbrné medaile družstvo  Bílý Nosorožec, na třetím místě se umístilo a odneslo bronzové medaile Vzájemné soužití Komunitní centrum Hrušov. Všechna družstva si současně odnesla hodnotné ceny v podobě reklamních předmětů, které věnovali FC Baník Ostrava, ÚMOb Bartovice a Radvanice,  Bílý nosorožec a společnost Marius Perdersen se sídlem v Hlučíně.

Cílem všech akcí bylo vyplnit volnočasové aktivity dětí, zároveň neustálé prohlubovat filosofii community policing a tím odstraňovat zastaralé mýty, které, bohužel, mezi menšinami a policisty stálé ještě přetrvávají.