Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Setkání s policejním prezidentem

Cílem byla prezentace vybraných zásadních témat týkajících se Policie ČR. 

        V pátek 3. října 2008 se v areálu Školního policejního střediska ve Frýdku-Místku konalo pracovní setkání vedení Policejního prezidia ČR, vedení Policie ČR správy Severomoravského kraje a policistů ze všech okresních ředitelství v rámci krajské správy.
 
           Cílem setkání byla prezentace vybraných zásadních témat, která se v současné době dotýkají Policie ČR, se zaměřením na severomoravský region. K jednotlivým bodům v programu vystoupili zástupci prezidia a správy kraje. Účastníci setkání – policisté z celé severní Moravy – tak měli jedinečnou příležitost vyslechnout si hodnocení současného stavu a zároveň plány do budoucna z úst nejvyššího vedení Policie ČR a krajské správy. Na závěr setkání byl prostor pro dotazy přítomných policistů.
 
         A nyní stručně k samotnému programu setkání. Úvodní slovo pronesl policejní prezident plk. Mgr. Oldřich Martinů. Hovořil o budování nového krajského ředitelství v Olomouci a nevyhnul se ani personální oblasti. Konstatoval, že reforma Policie ČR je o zlepšení podmínek pro práci policistů. Řadových policistů se musí dotknout v dobrém slova smyslu.
         Úvodní slovo za vedení krajské správy přednesl za nemocného ředitele správy pana plk. RNDr. Jaroslava Skříčila jeho zástupce plk. JUDr. Karel Třetina.
         Při té příležitosti hovořil o filozofii a organizaci policie. Jde o cestu k vytvoření organizace, která bude schopna efektivně zajišťovat a zlepšovat výkonnost a kvalitu policejních služeb poskytovaných občanům. Seznámil s postupem připravovaného dělení současného krajského ředitelství na Olomoucký a Moravskoslezský kraj, ke kterému dojde k 1. 10. 2008. Informoval o tom, že v letošním roce bylo v kraji přijato 553 nových policistů a odešlo 290 policistů.     
           Následovala vystoupení zástupců správy Severomoravského kraje. Plk. RNDr. Ing. René Tichý, zástupce ředitele správy pro ekonomiku, se zabýval oblastí financí (například rozborem platů policistů) a personální reorganizací stavů, při které se jednalo o zprůhlednění a zjednodušení struktury. Hovořil dále o přípravě organizačních složek státu, přičemž zdůraznil, že některé kroky byly již učiněny, další na realizaci čekají. Plk. Mgr. Tomáš Tuhý, zástupce ředitele správy pro zřízení kraje, se zaměřil na veškeré aspekty týkající se zřizování nového krajského ředitelství v Olomouci. Plk. JUDr. Karel Třetina, zástupce ředitele pro trestní řízení, měl také velmi zajímavou prezentaci. Jejím obsahem byly principy community policing v podmínkách správy. Zaměřil se na podstatu a vytváření podmínek pro prosazování principů a podtrhl jeho význam. Zmínil se také o mnohých dosažených úspěších v této oblasti.
         Na programu byla dále vystoupení zástupců Policejního prezidia ČR. Plk. Mgr. Tomáš Kužel, náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku, se zabýval například projektem P 1000, reorganizací policie a s tím související ekonomickou oblastí. Ani plk. Mgr. Ivan Bílek, náměstek policejního prezidenta pro uniformovanou policii, nevynechal ve své prezentaci oblast policejní reformy se zaměřením na běžný výkon policejní služby (veřejný pořádek, bezpečnost silničního provozu a další). Policisté dále slyšeli jeho výklad vybraných ustanovení nového zákona o Policii ČR (pozn. zákon není ještě účinný). Ing. Roman Fidler, ředitel sekce řízení lidských zdrojů, se zabýval jak jinak než personální oblastí. Zmínil se například o minulých i současných náborových kampaních a také o úspěšnosti při náboru nových policistů. Plk. JUDr. Jiří Houba, náměstek policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování, se zaměřil na souvislosti a dopady novel zákonů na oblast, která mu spadá – tedy zejména trestní řízení. Posledním přednášejícím byl plk. JUDr. Michal Dlouhý, ředitel kanceláře Policejního prezidia ČR. Pan Dlouhý se zaměřil především na otázky interní normotvorby a s tím související aktivity. I v této oblasti v minulosti došlo k několika změnám a další následují nyní.
 
         Závěrem je možné říci, že setkání proběhlo v opravdu uvolněné atmosféře. Bylo konstatováno, že taková setkání jsou prospěšná, a proto budou pokračovat i v příštím roce. 
 
 
  
                                                                                                         por. Mgr. Soňa Štětínská
 
Kontakt: por. Mgr. Soňa Štětínská
                komisař preventivně informační skupiny  
                Telefon: 974 721 208
               E-mail: pcrssmov@mvcr.cz
 
setkání FM 1.jpg setkání FM 1.jpg
 
setkání FM 2.jpg setkání FM 2.jpg
setkání FM 3.jpg setkání FM 3.jpg

vytisknout  e-mailem