Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Policisté Severočeské krajské správy bojovali na lyžích

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Policisté se utkali na Policejním mistrovství v běhu na lyžích

Překrásný sportovní areál běžeckého lyžování v Novém Městě na Moravě hostil v průběhu pondělí až čtvrtka POLICEJNÍ MISTROVSTVÍ ČR V LYŽOVÁNÍ pro rok 2009.
Dobrá tělesná kondice, zdravá mysl i tělo jsou nejlepším předpokladem vykonávání dobré práce policisty. Z tohoto důvodu pořádá Centrum sportu Ministerstva vnitra, Policejní prezidium a Unitop pro policisty a občanské zaměstnance každoroční přebory v různých sportech.
Stranou zájmu nezůstává ani běh na lyžích. Policisté se na tyto přebory postupně nominovali přes okresní a krajská kola v jednotlivých regionech republiky. Vyvrcholením jejich poctivého snažení byla účast v celorepublikovém přeboru v Novém Městě na Moravě.
Policisté Krajského ředitelství PČR Severočeského kraje se v urputných bojích o přední pozice rozhodně neztratili. Policisté se utkali ve čtyřech závodech. První den absolvovali trať klasickou technikou, druhý den bruslením, třetím závodem byly sprinty volnou technikou a vyvrcholením bojů byl štafetový závod smíšených družstev.
V kategorii žen I. věkové skupiny obsadila jablonecká Petra Hošicová druhé místo.
Kategorii žen II. Věkové skupiny vyhrála jablonecká Lída Knopová.
V kategorii mužů I. věkové skupiny obsadil Michael Kotyza z Chomutova 10.místo a David Kalina z Liberce 14. místo.
V kategorii mužů II. věkové skupiny obsadil Leoš Jebavý z Jablonce n.N. 6. místo.
Kategorii mužů III. věkové skupiny obsadil jablonecký Jaroslav Balatka krásné II. místo.
V závodě sprintů bez rozdílu věku vyhrála Jablonecká Petra Hošicová. Lída Knopová obsadila 4.místo, kdy o výsledku na 3. a 4.místě rozhodl fotofiniš.
Závěrečný štafetový závod byl výhradní doménou Severočeských policistů, kteří vyhráli s náskokem půldruhé minuty před policisty z Krajského ředitelství z Prahy a třetími Útvary Ministerstva vnitra.
Celý závod přispěl k vzájemnému poznání jednotlivých policistů, k výměně informací a utužil jejich tělesnou kondici.
Nejlepší policisté z celé republiky se v březnu utkají s celosvětovou špičkou na Policejním mistrovství Evropy ve Švédsku, kam odcestuje 10-členná výprava mužů a žen.