Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Loupežné přepadení se zbraní

LOUNY – LP, Nehodovost, Krádež tel. automatu, Vloupání do chalupy 

 

Loupežné přepadení
Dne 29. 11. 2009 v 23.30 vstoupili dva dosud neznámí pachatelé v Žatci, ul. Husova, do klubu „Bonver“, kde jeden z nich přiložil obsluze k hlavě pistoli nezjištěného typu a následně jí zatlačil za barový pult s žádostí o vydání peněz. Obsluha baru mu vydala po odemčení trezoru finanční hotovost, kterou předal druhému pachateli. Poté oba z herny utekli. Ke zranění obsluhy nedošlo.
 
Statistika dopravní nehodovosti
Minulý týden se v okrese Louny událo celkem 8 dopravních nehod se dvěmi lehkými zraněními. Škoda byla vyčíslena na 289 000 Kč. O víkendu byly hlášeny 4 dopravní nehody s jedním lehkým zraněním. Škoda 125 000 Kč. Nejčastější příčiny: střet se zvěří, způsob jízdy, rychlost a alkohol.
 
Krádež telefonního automatu
V době od 22. 11. do 27. 11. 2009 dosud neznámý pachatel odcizil telefonní automat z telefonní budky v obci Tvršice. Způsobená škoda byla vyčíslena na 22 350 Kč.
 
Vloupání do chalupy 
V době od 14. 11. do 28. 11. 2009 dosud neznámý pachatel přestřihl visací zámek u vrat pozemku chalupy čp. 1 v obci Mnichovský Týnec, vypáčil vstupní dveře do chaty čp. 1 a zde odcizil dvě jízdní kola, kovový gril a elektrické pracovní nářadí. Z pozemku vedle chalupy dále odcizil kovový bazén o průměru 3,6 metru. Způsobená škoda byla vyčíslena na 67 200 Kč.
 
Jaké má chatař či chalupář možnosti ochrany svého majetku?
  • Základem jsou mechanické zábranné prostředky aplikované na nejrizikovější místa objektů (např. bezpečnostní zámky, složitější uzamykající systémy, ochranné okenní folie, skla).
  • Vhodným doplněním mohou být různě vyrobené ochranné mříže a uzamykatelné okenice.
  • Nadstavbou je elektrická zabezpečovací signalizace. Problémem zde je, že zdaleka ne ze všech rekreačních objektů je telefonické či jiné spojení s okolním světem. Ovšem i tyto problémy lze vyřešit. V takové lokalitě je určitě alespoň jedna telefonní linka k dispozici. K ní lze připojit automatický telefonní hlásič, který po obdržení signálu o narušení vyvolává předem naprogramované jedno či více telefonních čísel a předá tak informaci o narušení chráněného objektu zodpovědné osobě. Na hlásič lze připojit “hlídání” i více objektů.
  • Netradičním řešením je dále využití “rádiových” zabezpečovacích ústředen, které se instalujív objektech. Na jednotlivé ústředny v objektech se pak připojí nástražné detektory. Jde o jednoduchou a spolehlivou detekci pohybu pachatele v objektu, kdy detektor i instalace jsou skryté. Jejich montáž je velmi rychlá. V otázkách zabezpečení se majitelé rekreačních objektů musí striktně řídit podmínkami a názory pojišťoven. Pojišťovnám zatím stačí, aby byly zabudovány dobré zámky, mříže apod. Praxe ale ukazuje, že jsou-li mechanické zábranné prostředky osamocené, mohou v některých situacích vzbudit ještě větší agresivitu pachatelů a následná škoda je tím podstatně větší.
  • V každém případě, před ukončením sezóny je důležité celý objekt řádně zajistit a odvést z chaty nebo chalupy vše co by mohl zloděj odcizit a s čím by jste se neradi rozloučili.
  • Též není dobré v okolí chaty a chalupy nechávat volně přístupné nářadí nebo dokonce žebřík. Jsou to věci, které pomohou zloději pomoci při vloupání do objektu.
  •  

 

vytisknout  e-mailem