Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Mistrosvství Evropy ve stolním tenisu

České reprezentační družstvo vybojovalo 3. místo

Na začátku října se v italském Palermu uskutečnilo 6. policejní mistrovství Evropy ve stolním tenisu, kterého se zúčastnilo přes 70 policistů z 14 zemí Evropy. Na toto mistrovství se kvalifikovalo také družstvo Policie ČR. Jedním ze čtyř sportovců byl také jesenický rodák pprap. Martin Matejíček, který slouží na místním obvodním oddělení. Právě on se mezi silnou konkurencí velkou měrou podílel na zisku bronzových medailí v kategorii družstev. Ve skupině vyhráli nad Tureckem a Bulharskem 3:0. Podlehli pouze našemu východnímu sousedovi, a to Slovensku 1:3. Do semifinále se probojovali přes Belgii (3:1), kde prohráli s Francií 0:3. Nakonec o stupínek vítězů museli znovu hrát se soupeřem ze základní skupiny, Slovenskem. Toto družstvo se jim podařilo porazit 3:2.

České družstvo si tohoto umístění cení o to víc, protože téměř za každou zemi v družstvu hrál minimálně jeden profesionální hráč, který se tomuto sportu věnuje na 100 %. Samozřejmě o to větší úsilí museli členové družstva do všech soubojů dát. Medaile pak převzali přímo z rukou policejní prezidenta italské policie.

Mistrovství Evropy ve stolním tenisu se koná jednou za čtyři roky. To poslední se odehrálo v Anglii, kde se pprap. Matějíček umístil na 3. místě ve čtyřhře. Současným ziskem bronzové medaile tedy potvrdil svoji formu a dobrou kondici.