Lékařem za každou cenu se rozhodl stát šestačtyřicetiletý muž z jžní Moravy. Studovat se mu však nechtělo, a tak si k akademickému titulu pomohl jinak. Ve volných chvílích si doma zfalšoval univerzitní diplom, na základě kterého pak získal v roce 2010 živnostenský list.
Nutno zdůraznit, že pan "doktor" nebyl žádný troškař a množstvím titulů rozhodně nešetřil. Kromě MUDr. se před jménem pyšnil tituly Mgr. a PhDr., za ním pak PhD.FESC.
S patřičnou vážností se pak pustil do léčení. Realizoval se v alternativní medicíně a invazivní diagnostice. Jako správný lékař také potřeboval vlastní ordinaci. Ani to nebyl pro něj žádný problém, otevřel si ji v bytě své přítelkyně v České Třebové. Poté, co se s ní rozešel, přestěhoval se do Týna nad Vltavou, kde nejdříve ordinoval u své další přítelkyně a poté si pronajal vlastní prostory. Vzhledem k tomu, že neměl téměř žádné vybavení, začal prostřednictvím internetového obchodu nakupovat od různých společností přístroje a další zdravotnické zařízení. Dodané zboží však nikdy neuhradil. Z tohoto důvodu tak dluží nejméně 30 společnostem, z nichž jedna má sídlo v Jičíně, téměř 1,4 milionu korun.
Mezitím, co si vybavoval ordinace, se věnoval i pacientům, které se snažil léčit. Naštěstí ani jednomu z osmi lidí, kteří se na něj obrátili, svými léčebnými metodami neublížil. V jednom případě se dokonce odvážil pacientce odebrat krev. Ta po třech neúspěšných pokusech pochopila, že není v těch nejlepších rukou, a raději ordinaci opustila.
Případem se velmi intenzivně zabývali jičínští kriminalisté, kterým se podařilo větší část falešným doktorem "zakoupeného" zařízení zajistit a následně předat původním majitelům.
Muž teď čelí obvinění z trestných činů podvodu a padělání a pozměnění veřejné listiny a poškození cizích práv, za což mu hrozí až osmileté vězení.
nprap. Hana Klečalová
17. května 2012 v 13:17