Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Pátrání po seniorce

Novojičínsko - Pohřešovaná spadla ze skalního masívu. 

 

Volání o pomoc vyslyšeli fulnečtí policisté, a zraněnou 80letou ženu nalezli poblíže Fulneckého zámku.

Včerejšího dne dopoledne se vydala 80letá žena na hřiby. Před třetí hodinou odpolední volala svým mobilním telefonem známé, že spadla ze skalní sráze a utrpěla zranění. Nedokázala přesně popsat místo, kde se nachází. Pouze udala přibližný směr a také to, že vidí na věž Fulneckého zámku. Policisté společně s dobrovolníky a zdravotníky se jí vydali hledat. Před čtvrtou hodinou odpolední jí nalezli a předali zdravotníkům k ošetření.
Můžeme konstatovat, že toto pátrání po zraněné ženě dopadlo šťastně. Je dobré, že žena měla u sebe mobilní telefon a že neztratila hlavu a dokázala si pomoc přivolat. Né vždy mají takové příběhy šťastný konec. Při samotném pátrání po ztracených osobách v terénu nám pomůže, když mají u sebe mobilní telefon. V případě jejich ztráty a neschopnosti komunikace způsobené zraněním jsme schopni alespoň lokalizovat jejich přibližné místo, do kterého nasadíme síly a prostředky k jejich záchraně.

Traktor přes internet - nikdy

Prověřujeme oznámení týkající se prodeje traktoru prostřednictvím internetu. Zřejmě se jedná o podvod.
Poškozená 21letá žena z Novojičínska zřejmě naletěla podvodníkovi, který nabízel traktor zn. Fendt za cenu téměř 5 tisíc eur.  Prodej byl nabízen prostřednictvím inzertního serveru. Poškozená dle požadavku zaslala prodávajícímu peníze bankovním převodem. Do dnešního dne nemá ani peníze ani traktor.

Scénář prodeje je stejný jako v mnoha jiných případech, které vyšetřujeme. Výhodná cenová nabídka, požadavek na zaslání zálohy, či přímo uhrazení celé částky na bankovní účet většinou v cizí zemi, následná krátká emailová komunikace ubezpečující kupujícího, že je vše v pořádku, že zboží bude dodáno. Vinu za nedodání většinou shazují na přepravní společnost, či na jiné vzniklé komplikace a požadují nutnost zaslání dalších peněz ke zdárnému dodání zboží. Po pár týdnech prodejce přestává komunikovat, internetové stránky, či mobilní telefony jsou již nefunkční a kupující si uvědomí, že naletěl podvodníkovi.
Lehkovážnost a naivita poškozených lidí je opravdu zarážející. Nicméně přes veškerá upozornění ze strany policie se tyto případy stále opakují. Většinou pro podezření z podvodu.


Tisková zpráva ze dne 9.10.2012

por. Mgr. Petr Gřes
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem