Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Policejní mistrovství Plzeňského kraje ve víceboji 2013

DOMAŽLICE – Vítězové postupují do celostátního kola

Domažlice školicí policejní středisko hostilo ve dnech 22. – 24. dubna 2013 pětadvacet policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kteří se zde sešli, aby změřili síly v postupovém kole mistrovství v policejním víceboji. Soutěžili ve čtyřech disciplínách, a to zdolání překážkové dráhy, střelba ze ztížených podmínek, orientační běh, při němž musí policisté zadržet a spoutat nebezpečného pachatele a plavání v obleku spojené s vyzvednutím předmětu ze dna bazénu a s resuscitací tonoucího. Ve víceboji soutěžili jednotlivci i smíšená družstva.
     V kategorii Muži do 30 let se na prvním místě umístil Aleš Mikulovský z územního odboru Tachov, v kategorii Muži od 30 let do 40 let zvítězil opět tachovský policista Jiří Polášek a mezi muži nad 40 let byl nejúspěšnějších Bedřich Holub z domažlického územního odboru. Ženy soupeřily bez rozdílu věku, kdy nejlepší výkon předvedla plzeňská policistka Andrea Mazurek a získala tak první místo. Na prvním místě mezi družstvy se umístilo družstvo policistů z územního odboru Tachov, druhou příčku obsadili policisté Městského ředitelství Plzeň a na třetím místě skončili policisté územního odboru Klatovy. Vítězové tak postupují do celostátního kola, které se bude konat opět v Domažlicích ve dnech 13. – 15. května tohoto roku.