Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dopravní situace na dálnici D3

Tábor – Dálnice je určena pouze pro motorová vozidla. (Hlasová schránka 974 238 116 za pátečním tiskovým servisem) 

S otevřením nového dálničního úseku D3 na Táborsku řeší policisté celou řadu dalších problémů. Jak jsme již několikrát upozorňovali, mimo klasickou dopravní problematiku, jako jsou například dopravní nehody, řeší dopravní policisté i policisté místně příslušných obvodních oddělení opakované případy jízdy vozidel v protisměru, výskytu chodců a jízdy cyklistů.
Upozorňujeme proto místní občany i návštěvníky Táborska, že dálnice je určena pouze pro motorová vozidla a zejména z bezpečnostních důvodů zde nemají cyklisté ani chodci co dělat. Co se týče jízdy vozidel v protisměru, jedná se o velice nebezpečnou situaci, která může skončit havárií automobilu či střetem dvou i více vozidel, potažmo řetězovou dopravní nehodou. Na místě je tak pečlivě sledovat a řídit se dopravním značením na nájezdech na dálnici, abychom vždy najeli do správného jízdního směru.
Neutěšeným dokladem toho, že mnozí účastníci silničního provozu nerespektují tato pravidla, je čtvrtek dne 5. září 2013. Policisté řešili hned čtyři výše uvedené situace. Před třetí hodinou ranní to bylo oznámení o vozidle v protisměru na 71,5 km, po jedenácté hodině dopolední najel na 107 km dálnice u Veselí nad Lužnicí cyklista, před třetí hodinou odpolední bylo policistům projíždějícími řidiči oznámeno další vozidlo v protisměru, a to na 73 km a krátce po půlnoci kráčel po dálnici na 72 km chodec. Každou takovouto situaci musí policisté bezprostředně řešit. Viníkům pak dle míry porušení zákona hrozí bloková pokuta ve výši do 2 000 korun, správní řízení s postihem od 5 000 do 10 000 korun, včetně zákazu činnosti na dobu od 6 měsíců do jednoho roku, případně až trestní postih pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Rovněž tímto apelujeme na každého, kdo by policistům, potažmo integrovanému záchrannému systému, oznámil nepravdivou zprávu o hrozícím nebezpečí. Takovéto jednání by bylo možné případně kvalifikovat až jako podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy.
 
por. Mgr. Miroslav Doubek   taorpcr@mvcr.cz
8. září 2013  
 

vytisknout  e-mailem