Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policista uspěl v horském maratonu

VSETÍNSKO: Jiří Vrána se umístil na 2. místě.

Policista Jiří Vrána se v polovině září zúčastnil mezinárodního běžeckého maratonu po hřebenech hor Slovenska, Polska a Česka. Jiří Vrána startoval za Sportovní klub Policie ČR Vsetín a umístil se na 2. místě.

Mezinárodní Goralský maraton se konal v neděli 15. září 2013 v Beskydech. Startovalo se na Trojmezí, kde se sbíhají hranice tří států: Česka, Slovenska a Polska. Závodilo se na tratích 7 km, 22,6 km a 42,2 km. Všestranně sportovně založený policista Vrána, který u policie pracuje na oddělení služební přípravy, startoval na nejdelší trati 42,2 km. Součástí tohoto závodu s převýšením 1600m byla i kategorie „Medzinárodné majstrovstvá policie v horskom maratóne“, ve které se policista, jenž startoval za Sportovní klub Policie ČR Vsetín, umístil s výkonem 4h:13:13,2 na skvělém 2. místě (1. místo Jacek Michulec z Polska). V celkovém pořadí to znamenalo 14. místo z 82 startujících na této trati.

"Závod to byl hezký, jen mě mrzí, že se mi na 15. km obnovilo zranění z tréninku a tak jsem nemohl běžet naplno a nabral tak velkou ztrátu na vítěze" řekl k závodu šestatřicetiletý Vrána.