Pomáhat a chránit

Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Postupový přebor na Policejní mistrovství České republiky 2015 ve víceboji

DOMAŽLICE – Policisté se utkali v krajském postupovém přeboru. Ti nejlepší postupují na celorepublikové mistrovství.

Ve dnech 21. – 22. dubna 2015 se ve školním policejním středisku Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v Domažlicích uskutečnil Postupový přebor na Policejní mistrovství České republiky 2015 ve víceboji. Policejní víceboj je soutěž jednotlivců a čtyřčlenných družstev, zúčastnilo se celkem 24 policistů, z nichž bylo složeno 5 družstev. Soutěžící byli rozděleni do věkových kategorií muži do 30 let, muži 30 až 40 let a muži nad 40 let, ženy bez rozdílu věku. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách:

- překážková dráha, kdy na soutěžící policisty čekalo přenesení dvou břemen o váze 15 kilogramů pro muže a 10 kilogramů pro ženy na vzdálenost 50 metrů, běh přes kladinu ve výšce téměř dvou metrů, skok přes příkop, zdolání dvoumetrové pevné bariéry, zdolání překážky z pneumatik a plížení ve výškově omezeném prostoru
- plavání – policisté museli provést neodkladnou resuscitaci a po dobu jedné minuty provádět oživovací cyklus, skočit po nohou do vody, ze vzdálenější strany bazénu vyzvednout předmět ze dna, to vše v oděvu
- střelba za ztížených podmínek
- policejní kros, kdy policisté museli proběhnout téměř sedmikilometrovou trasu a na ní provést praktickou ukázku první pomoci a zadržet a spoutat nebezpečného pachatele.

Mimo bazén museli být policisté předpisově vystrojeni a vyzbrojeni.

První místo mezi ženami obsadila Petra Pelešková z územního odboru Domažlice, druhé místo Patricia Procházková z územního odboru Plzeň – venkov a třetí místo Lenka Kálalová reprezentující vnější službu krajského ředitelství. V kategorii mužů nad čtyřicet let se na prvním místě umístil domažlický Bedřich Holub, na druhém místě František Vítek z vnější služby a na třetím místě Jindřich Novotný z městského ředitelství Plzeň. Kategorii mužů 30 až 40 let vyhrál Petr Mášek z vnější služby, na druhém místě se umístil Vladimír Stach z územního odboru Klatovy a třetí Vladimír Beránek z územního odboru Domažlice. Na prvním místě mezi muži do 30 let se umístil Jindřich Tuček z městského ředitelství Plzeň, na druhém místě Petr Paliar z územního odboru Domažlice a třetí místo zaujal klatovský Ondřej Janeček. Vítězem postupového přeboru se stalo družstvo územního odboru Domažlice, na druhém místě se umístilo družstvo územního odboru Plzeň – venkov a na třetím místě skočilo družstvo městského ředitelství Plzeň. Všichni vítězové budou reprezentovat Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje v republikovém mistrovství České republiky 2015 ve víceboji, které v květnu bude hostit opět školní policejní středisko v Domažlicích.