Naším cílem je Vaše bezpečí

Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Policejní mistrovství České republiky 2015

DOMAŽLICE – Policisté se utkali v celorepublikovém mistrovství v policejním víceboji. Jubilejní desátý ročník vyhrálo družstvo policistů Plzeňského kraje!

Ve dnech 11. – 13. května 2015 se ve školním policejním středisku Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v Domažlicích uskutečnilo Policejní mistrovství České republiky 2015 v policejním víceboji. Akci pořádalo ve vzájemné spolupráci Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje, odbor vzdělávání Policejního prezidia České republiky, Centrum sportu ministerstva vnitra, Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky a Sportovní klub policie školního policejního střediska Domažlice. Policejní víceboj je soutěž jednotlivců a čtyřčlenných družstev, zúčastnilo se celkem 40 policistů a policistek, z nichž bylo složeno 8 družstev. Soutěžící byli rozděleni do věkových kategorií muži do 30 let, muži 30 až 40 let a muži nad 40 let, ženy bez rozdílu věku. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách:

- překážková dráha, kdy na soutěžící policisty čekalo přenesení dvou břemen o váze 15 kilogramů pro muže a 10 kilogramů pro ženy na vzdálenost 50 metrů, běh přes kladinu ve výšce téměř dvou metrů, skok přes příkop, zdolání dvoumetrové pevné bariéry, zdolání překážky z pneumatik a plížení ve výškově omezeném prostoru
 - plavání – policisté museli skočit po nohou do vody a ze vzdálenější strany bazénu vyzvednout předmět ze dna, to vše v oděvu
 - střelba za ztížených podmínek
 - policejní kros, kdy policisté museli proběhnout téměř sedmikilometrovou trasu.

Mimo bazén museli být policisté předpisově vystrojeni a vyzbrojeni.

Závod družstev spočíval v osmikilometrovém běhu velmi náročným terénem, při kterém soutěžící absolvovali střelbu ze vzduchové pušky, úkoly ze zdravovědy, topografie, matematiky a další náročné úkoly.

První místo mezi ženami obsadila stejně jako vloni a předloni Lenka Trčová z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, na druhém místě dozávodila Patricia Procházková a na třetím místě Petra Pelešková, obě policistky reprezentovaly policii Plzeňského kraje. V kategorii mužů nad čtyřicet let se na prvním místě umístil Petr Dragoun reprezentující policii Ústeckého kraje, na druhém místě Pavel Horný z Olomouckého kraje a na třetím místě Vlastimil Trnka hájící barvy policie hlavního města Prahy. Kategorii mužů 30 až 40 let vyhrál plzeňský Vladislav Stach, na druhém místě se umístil olomoucký Jan Grmolenský a třetí skončil Karel Findrik z Prahy. Na prvním místě mezi muži do 30 let se umístil stejně jako vloni a předloni Aleš Mikulovský, policista Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, na druhém místě Miroslav Vítek z Ústeckého kraje a třetí místo zaujal Roman Prachař reprezentující policii Středočeského kraje.

Vítězem Policejního mistrovství České republiky v jubilejním desátém ročníku policejního víceboje se stalo družstvo Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje ve složení Petra Pelešková, Aleš Mikulovský, Vladislav Stach a Bedřich Holub, na druhém místě se umístilo družstvo Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje ve složení Jana Schubertová, Miroslav Vítek, Petr Hoskovský a Petr Dragoun a třetí místo obsadilo družstvo Krajského ředitelství policie Středočeského kraje ve složení Lenka Trčová, Roman Prachař, Jan Hulík a Michal Putík. Blahopřejeme soutěžícím na stupních vítězů a děkujeme za účast všem ostatním!