Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Loupež si vymyslela

TEPLICE - K přepadení ženy vůbec nedošlo; Zpronevěřila kávovar...  

Loupež si vymyslela
     Dva týdny trvalo vyšetřování případu loupeže, ke které mělo dojít v polovině května v Bílině. Na policisty se tehdy obrátila 22letá žena, která oznámila, že ji přepadli dva muži, zatímco ji podle výpovědi jeden zezadu držel pod krkem, druhý jí odcizil mobilní telefon a požadoval po ní vydání peněženky, ze které jí měl vzít 1600 korun.
     Kriminalisté se případu ihned začali intenzivně věnovat a prověřovali veškeré okolnosti, které žena ve výpovědi uvedla. Při vyšetřování začali objevovat značné nesrovnalosti mezi tvrzeními oznamovatelky a reálnými důkazy, které zajistili, ženu si proto pozvali „na kobereček“ a při opakovaném výslechu se přiznala, že si přepadení vymyslela.
     Chtěla totiž finančně vypomoci bývalému příteli a z obavy, že by se její současný partner podivil nad tím, že nemá mobil, který dala do zastavárny, a peníze, vymyslela si loupežné přepadení. Nakonec tedy bude celý případ odložen, protože ke spáchání žádného trestného činu nedošlo.
     Bohužel to není jediný případ, kdy si lidé přepadení, nebo okradení vymysleli, od začátku letošního roku se jedná o druhou vymyšlenou loupež, v dalších 24 případech policisté oznámení odložili, protože se skutek nestal, nebo nebyl trestným činem. Policisté se musí zabývat každým oznámením a v případech prověřování smyšlených historek zbytečně plýtvají lidskými zdroji i finančními prostředky a mohou pak chybět na místech, kde jich je skutečně potřeba.
 
Zpronevěřila kávovar
     Z přečinu zpronevěry se bude zodpovídat 40letá žena, která měla za účelem podnikání svěřen do pronájmu profesionální kávovar. Žena přístroj předala jako zálohu na splacení dluhu zástupci společnosti, která bar zásobovala nápoji a potravinami, poškozená firma, která kávovar původně vlastnila, vyčíslila způsobenou škodu na čtyřicet tisíc korun. V případě odsouzení hrozí ženě trest odnětí svobody až na dvě léta.
 
Úvěr nakonec nedostal
     Policisté obvinili 51letého muže z Mostecka ze spáchání úvěrového podvodu ve stadiu pokusu. Podezřelý si v polovině května na bankovní pobočce v Teplicích zažádal o poskytnutí spotřebního úvěru ve výši 350 tisíc korun a současně s žádostí předložil zfalšované potvrzení o zaměstnání a výši svého příjmu. K tomu přidal ještě pozměněné výpisy z běžného účtu za uplynulé měsíce, ani to mu ale nepomohlo a úvěr mu byl zamítnut. I tak se ale svým jednáním dopustil protiprávního jednání, za které může skončit až na pět let za mřížemi.
 
Míchačka zůstala bez motoru
     Bez motoru zůstala stavební míchačka na beton, kterou měl majitel postavenou na zahradě v Bohosudově. Neznámý pachatel po překonání plotu na pozemek vnikl a z míchačky demontoval elektromotor, škoda byla vyčíslena na čtyři tisíce korun. Policisté případ prověřují jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za které trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.
 
 
Teplice, 4. 6. 2015, nprap. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence Teplice
tel. č. 974 439 207
email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem