Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Vábení i carwars v pořádku

LOUNY - Letní akce na Lounsku proběhly bez narušení veřejného pořádku. 

O víkendu probíhaly na Lounsku dvě letní akce, v rámci kterých policisté provedli opatření k zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti v silničním provozu. Letní lounské vábení se konalo na několika místech v Lounech, kde probíhaly hudební produkce a různé sportovní akce a přiznivci tuningového srazu se sešli na letišti v Panenském Týnci. V průběhu obou akcí nemuseli policisté řešit žádné narušení veřejného pořádku, nedošlo k žádné škodě na majetku či k újmě na zdraví osob. So současné doby byl zaevidován pouze jeden přestupek ohledně občanského soužití. Policisté provedli kontroly 77 osob a 51 motorových vozidel, alkohol u řidičů nezjistili.

Nenastoupil do vězení, mařil výkon

Obviněním muže skončilo jeho ignorování nástupu trestu do věznice. Dotyčný (62. ročník) měl na prokazatelně doručenou výzvu nastoupit v určenou dobu do vězení, ale nástupu trestu se vyhýbal. V polovině července jej policisté zadrželi a následně eskortovali do věznice. Usnesení o zahájení trestního stíhání z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání si tak převzal už za mřížemi.

Vykázán ze společné domácnosti

V neděli policisté opakovaně zasahovali v jedné domácnosti v žatecké ulici Osvoboditelů. Mladou ženu slovně a poté i fyzicky napadal její druh. K tomuto násilí došlo i den předtím a právě v neděli se stupňovalo. Muž svou družku slovně napadal, sprostě jí nadával, urážel a nakonec ji napadl i fyzicky. Tomuto jednání byly přítomny i dvě malé děti. Proto policisté přistoupili k vykázání agresivního muže ze společného obydlí na 10 dnů. Vyrozuměli Intervenční centrum v Ústí nad Labem a poškozenou seznámili s možnostmi využití psychologických, sociálních a dalších služeb v oblasti pomoci obětem domácího násilí.

Od začátku roku do konce července přistoupili policisté k úkonu vykázání osoby ze společného obydlí v šesti případech.

JAK SE ZACHOVAT V PŘÍPADĚ DOMÁCÍHO NÁSILÍ?

Dlouhodobé násilí:

Nestyďte se za svou situaci a vyhledejte odbornou pomoc. Zavolejte do specializovaného centra či azylového domu a pokuste se najít někoho, kdo vám může poradit.
Neomlouvejte násilí a neobviňujte se z něj.
Zavolejte někomu, komu věříte (přítelkyni, rodině) – vyberte si osobu, o níž víte, že jí můžete věřit a že pro ni bude nejdůležitější bezpečnost vás a vašich dětí. Pokud u ní nenaleznete podporu, zkuste najít někoho dalšího.
Vysvětlete dětem, co se děje, aby to chápaly, vyvarujte se ale pomlouvání jejich otce. Na případný útěk buďte připravena – promyslete si dopředu bezpečnostní plán, abyste neohrozila sebe ani své děti.
První krok je těžký, pokud ale nic neuděláte, násilí samo nepřestane – přes sliby násilníka. Pamatujte si, že násilí, které se neřeší, má tendenci se stupňovat.
Důvěřujte sama sobě a své intuici.
 
V případě bezprostředního útoku:
 
V případě napadení zavolejte policii – 158.
Před příjezdem policie neodklízejte případné stopy po násilí.
S policií se snažte mluvit bez přítomnosti partnera (např. v jiné místnosti).
V případě ublížení na zdraví navštivte odborného lékaře a nechejte si vypracovat odbornou zprávu.
Pokud je to jen trochu možné, neodcházejte bez dětí, později by mohlo být pro vás obtížné je získat zpět.
 

nprap. Jaromíra Střelcová
Louny, 17. srpna 2015

vytisknout  e-mailem