Pomáhat a chránit

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Úspěch na Policejním mistrovství ČR v plavání

KRAJ VYSOČINA: Reprezentant Krajského ředitelství policie kraje Vysočina postoupil na Mistrovství Evropy

S vynikajícími výsledky se vrátil z Policejního mistrovství České republiky v plavání se záchrannou tonoucího policista Krajského ředitelství policie kraje Vysočina nstržm. Jindřich Dáňa. Na soutěži podal vynikající výkony a umístil se na stupni vítězů hned v šesti disciplínách, ve dvou z nich získal ocenění nejvyšší, a to titul mistra Policie České republiky.

Policejní mistrovství se konalo v polovině května v plaveckém bazénu v Mělníku. V kategoriích mužů i žen se soutěžilo celkem v šestadvaceti disciplínách. Mimo disciplín v tradičních plaveckých technikách jsou součástí mistrovství i dvě speciální disciplíny, a to záchranné plavání (25 m pod vodou + 25 m volný způsob) a dále záchranné plavání v oděvu (25 m volný způsob + 25 m s figurínou).

Policista z obvodního oddělení v Jihlavě nstržm. Jindřich Dáňa byl na mistrovství jediným zástupcem Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Závodil celkem v šesti disciplínách, a to 50 m a 100 m plavecké techniky prsa, 100 m plaveckého stylu znak, v disciplínách záchranné plavání a záchranné plavání v oděvu a dále 100 m polohový závod.

Ve všech disciplínách, ve kterých policista Jindřich Dáňa závodil, dosáhl mimořádných výsledků a umístil se na stupni vítězů. Dvakrát získal třetí místo, a to v záchranném plavání v oděvu a v plavání na 100 m znak. Dvě druhá místa obsadil v polohovém závodu na 100 m a v záchranném plavání. Ocenění nejvyšší vybojoval v disciplínách 50 m a 100 m plavecké techniky prsa a získal tak titul mistra Policie České republiky.

Reprezentant Krajského ředitelství policie kraje Vysočina nstržm. Jindřich Dáňa se svými výbornými výsledky zařadil mezi desítku nejlepších soutěžících, kteří postupují na Mistrovství Evropy v policejním plavání. Mistrovství se bude konat v německém Hannoveru. Policista Jindřich Dáňa bude soutěžit ve čtyřech disciplínách, a to v plavání na 50 a 100 m plavecké techniky prsa, v záchranném plavání a v polohovém závodě na 100 m.

Výsledky, kterých už nyní nstržm. Jindřich Dáňa dosáhl, jsou vynikající a nominace na mezinárodní mistrovství, kde bude policista reprezentovat Kraj Vysočinu, je velký úspěch.