Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Lepidlem zalepil tlačítka výtahu

MOST - Zalepil i u čtyř bytů zámky; Kdosi ukradl účty na Facebooku, přátelé přišli o peníze. 

Nepochopitelné jednání šetřila loni mostecká policie. V panelovém domě na sídlišti Pod Šibeníkem někdo zaslepil ovládací tlačítka uvnitř kabiny výtahu a lepidlo bylo i na přivolávacím tlačítku v přízemí domu. Lepidlo našli i čtyři obyvatelé domů na zámkách svých bytových dveří, někteří nemohli své dveře uzamknout při odchodu z bytů a jiní se domů nedostali. Všichni si museli své zámky vyměnit a vznikla jim hmotná škoda. Policie provedeným šetřením na místě zjistila, kdo stojí za touto hloupou zábavou. Muž ve věku 20 let při návratu z restaurace domů v pozdně nočních hodinách prý našel na zemi vteřinové lepidlo a nenapadlo ho nic lepšího, než že lepidlo vzápětí vyzkouší. Svým jednáním způsobil hmotnou škodu vyšší než 18 tisíc korun. Vyšetřovatel mladého Mostečana obvinil v prosinci z přečinu poškození cizí věci a stíhá ho na svobodě.

Řidiči měli pozitivní testy na drogy
Hlídka obrnických policistů kontrolovala na silnici I/13 řidiče osobního vozidla značky VW a provedla u něj test na návykové látky. Ten ukázal na přítomnost amfetaminu. Řidič se v nemocnici podrobil odběru biologického materiálu. Pozitivně na amfetamin vyšel orientační test i u dalšího motoristy, který neunikl silniční kontrole v Meziboří. I on skončil v nemocnici a následně na policejním oddělení. Oba řidiči si od policistů odnesli záznamy o sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky ve zkráceném přípravném řízení.

Kdosi ukradl účty na Facebooku a na přátelích vylákal peníze
Hamerští policisté šetří případ podvodného jednání a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Neznámý pachatel odcizil účty na Facebookovém profilu dvěma fyzickým osobám a tímto převzal kontrolu na těmito profily. Následně z aplikace Messenger prostřednictvím sociální sítě Facebook kontaktoval přátele poškozených, kdy z nich vylákal telefonní čísla a poté jim zaslal SMS zprávy s číselnými kódy k M-platbám a žádal o přeposlání těchto číselných kódů zpět Messengerem. Když přátelé číselné kódy přeposlali, zjistili, že přišli o finanční prostředky.
Policie varuje před těmito podvody uživatele sociálních sítí. V obdobných případech doporučuje, aby si lidé ověřili, kdo jim píše – například zavoláním, SMS zprávou se žádostí o zpětné zavolání, komunikací přes WhatsApp, a na podobné žádosti hned nereagovat. Také je dobré si všimnout znění zprávy, gramatiky, může se jednat o pachatele ze zahraničí.
Policie nevylučuje, že poškozených v tomto případu bude více a tímto se obrací na případné další oběti, aby se přihlásili na policii. Dobré je mít komunikaci uloženou, aby v případě oznámení na policii byly k dispozici důkazní materiály.

Most 7. ledna 2020
nprap. Ludmila Světláková

vytisknout  e-mailem