Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Šumaman 2020 má své vítěze

Prestižní závod zásahových jednotek policie má od sobotního večera své vítěze.

Vysoce prestižního závodu zásahových jednotek Šumaman 2020 se v sobotu v Přední Výtoni u přehradní nádrže Lipno zúčastnilo šestnáct týmů. Týmy policejní doplnili hasiči a také kolegové z armády. První tým vyrazil na čtyřicetikilometrovou trať závodu v 06:30, další týmy pak startovali po pětadvaceti minutách. Závodníky čekalo zhruba 30 km na kolech, pak 9 km pěšky a asi 3 km na raftech.

Náročná trať byla organizátory „zpestřena“ deseti stanovišti, kde závodníci, samozřejmě“ na čas, plnili fyzicky i takticky náročné disciplíny. Vůbec nebylo snadné překonat tři nad sebou zavěšené sítě a dostat se do 10 metrů nad zem. Také lezecké stěny, zavěšené nad sebou v korunách stromů, daly závodníkům zabrat. Kovová „šibenice“, ta jako stanoviště číslo 9 čekala závodníky před samotným cílem. Ani běžné plazení nebylo v tomto závodě běžným, barely plné písku také vycucnuly síly.

Překvapením celého závodu byl pak tým zásahové jednotky z Hradce Králové, umístil se na prvním místě a to již potřetí za sebou. Jihočeské týmy obsadili páté, šesté a osmé místo.

Nejvíc fanoušků však měl tým, který startoval v pořadí třetí pod názvem Be Happy, byl to tým policistek. Teprve podruhé, v celé historii závodu (XXXIII. ročníků) startoval ryze ženský tým. Holky sice doběhly poslední, ale na tým před sebou ztrácely jen hodinu a půl.

Při vyhlášení výsledků předával ceny jihočeský policejní ředitel brig. gen. Luděk Procházka. Poděkoval závodníkům za příkladné sportovní chování a vynikající výsledky a pozval všechny na další plánovaný ročník. Na dálku také tlumočil gratulace závodníkům od policejního prezidenta a hejtmanky Jihočeského kraje.