Služba veřejnosti a prestižní povolání

Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

Jihočeský kraj – V republikovém kole budou Jihočeský kraj reprezentovat žáci z Církevní základní školy Rudolfovská v Českých Budějovicích a ZŠ a MŠ Šumavské Hoštice.

Krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů pro rok 2024 proběhlo v Táboře dne 29. května 2024 v areálu Dětského dopravního hřiště u Jordánu.

Soutěž vyhlašuje Ministerstvo dopravy – BESIP se spoluvyhlašovateli, kterými jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium Policie České republiky, Český červený kříž a další organizace.

Pořadatelem krajského kola v Táboře byl Krajský úřad Jihočeského kraje ve spolupráci s Aktivem BESIPu při MěÚ Tábor, dále s Domem dětí a mládeže v Táboře, Územním odborem Policie ČR Tábor, Městským úřadem a Městskou policií Tábor, Automotoklubem Malý Jordán Tábor, Oblastním spolkem ČČK v Táboře, Střední zdravotnickou školou v Táboře, Vojenskou policií Tábor a VOŠ a SZeŠ v Táboře.

Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií. V první kategorie byli zařazeni do družstvech 4 žáci (2 chlapci, 2 dívky) ve věku 10–12 let. Letos se v této kategorii zúčastnilo 10 družstev. Soutěžící reprezentovali základní školy: Rudolfovská v Českých Budějovicích, Šumavské Hoštice, Chyšky, Tábor – Měšice, Gymnázium Dačice, Sokolovská Třeboň, Cehnice, Janderova Jindřichův Hradec a Školní Kaplice. Ve druhé kategorii soutěžila rovněž čtyřčlenná družstva (2 chlapci, 2 dívky) ve věku 12–16 let a této kategorie se zúčastnilo rovněž 10 družstev. O vítězství bojovaly základní školy Šumavské Hoštice, Jistebnice, Chyšky, Jarošovská v Jindřichův Hradec, Školní Kaplice, Cehnice, Český Rudolec, Gymnázium Týn nad Vltavou, Na Sadech Třeboň a L. Kuby České Budějovice.

Soutěžních disciplín bylo pět, teoretickou část tvořila pravidla provozu na pozemních komunikacích (test)a práce s mapou (labyrint), praktická část se skládala z jízdy po dopravním hřišti podle pravidel provozu na pozemních komunikacích, dále z jízdy zručnosti a poskytnutí první pomoci.

Na prvním místě v I. kategorii se umístili žáci z Církevní základní školy Rudolfovská v Českých Budějovicích, druhé místo obsadily děti ze Základní a mateřské školy Šumavské Hoštice, ocenění za třetí místo si odnesli žáci ze Základní školy Chyšky.

Na prvním místě v II. kategorii se umístili žáci ze Základní a mateřské školy Šumavské Hoštice, druhé místo obsadily děti ze Základní a mateřské školy Jistebnice, ocenění za třetí místo si odnesli žáci ze Základní a mateřské školy Chyšky.

Za jednotlivce byli jako nejlepší oceněni v I. kategorii František Kiml z Církevní základní školy Rudolfovská v Českých Budějovicích a Gaierová Nikol ze Základní a mateřské školy Šumavské Hoštice, v II. kategorii Michala Pelešková ze Základní a mateřské školy Šumavské Hoštice a Marek Petráň ze Základní a mateřské školy Jistebnice.

Celý den se podařil a počasí dětem i pořadatelům přálo. Gratulujeme všem výhercům a děkujeme všem, kteří se této dopravní soutěže zúčastnili.